hapnikupuudus 07.02.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

4-a laps kahvatu, silmaalused sinised, tihti hingamisteede haigused.
Kas probleem võib selles olla ,et organismis hapnikku vähe, kuidas seda kindlaks tehakse, ravitakse?

Ette tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui lapsel on kehvveresus ehk madal hemoglobiinisisaldus veres, siis tõepoolest on vähe hapnikku laiali kandvat transportvalku ja laps on kahvatu.
Tumedate silmaaluste põhjuseks võivad olla sagedased haigused.
Võiksite teha perearsti juures vereanalüüsi ja vajadusel määrab perearst kindlasti ka muud analüüsid. Ravi sõltub juba uuringu tulemustest.

Lugupidamisega,
Tiia Voort