imiku refluks(söömisprobleemid) 29.01.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu laps on 7 kuune ja keeldub piimasegust lisatoitu sööb natuke kaalu 8kg.Olnud üks kord ja brohiidis ja hääl oli ära .Küsimus tegelikult selline kas võib nii väiksele mingit rohtu anda refluksi vastu?Ööpäevas sööb keskelt läbi 700gr piimasegu.Proovinud erinevaid segusid ka kuid ei sobi miski.Söötmine käib siis läbi une või siis 50gr korraga ärkvel olles.Kas tehakse ka sellele mingeid uuringuid?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie lapse kaal jääb kaalu-ja kasvukõverate järgi täiesti keskmistesse piiridesse ja seega tundub, et lapse kaaluiive on rahuldav. Esimesel elupoolaastal võtavad lapsed juurde ühes kuus 800g ja teisel elupoolaastal 400-600g. Nii tundub, et laps saab piisavalt süüa. Seitsmekuune laps peab kindlasti saama ka lisatoitu: lihaga juurviljapüree, puuviljapüree ja pudrud ning lapse menüüs vähenebki piima hulk.
Miks Te arvate, et lapsel on refluks? Kas lapsel on olnud korduvalt suures mahus toidutagasiheide või nutab ta seletamatul põhjusel söögi ajal ja pärast seda? Kui laps võtab kaalus hästi juurde, siis tavaliselt ei ole vaja refluksi korral ravimeid kasutada. Lisatoidu koguse suurenedes väheneb toidutagasiheide, kui see üldse olemas on. Kui olete siiski mures ja soovite konsultatsiooni, palun pöörduge esmalt perearsti poole, kes vajadusel annab saatekirja laste gastroenteroloogi poole pöördumiseks. Tartu Lastekliinikus võtab vastu dr. Tiina Rägo, registreerimine 7319100.
Vahel aitab piimasegu andmisel selline nipp, et katta piimapudel kinni värvilise riide või paberiga, et laps ei näeks pudelis olevat piima.

Lugupidamisega,
Tiia Voor