2,1 aastase lapse lõge 05.12.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. ma tahaks teada sellist asja kas see on normaalne kui nii vanal lapsel pole veel lõge kinni kasvanud? lõge on umbes poole cm laiune. perearst saatis ka lastearstile kes arvas et kõik on korras et lõge on põhjast juba ilusti luustunud et pealmine kiht on ainult veel kinni kasvamata. laps muidu väga aktiivne, hakkab juba ka tasapisi rääkima. Tahaks teada teie arvamust kas on vaja last kellegile näidata. Kui vanalt tavaliselt peaks olema lõge juba kinni kasvanud? Ette tänades vastuse eest, väikese poisi ema

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Suur lõge sulgub tavaliselt 18. elukuuks, kuid normiks loetakse veel lõgeme sulgumist 26. elukuuks. Lõgeme hilisema sulgumise põhjuseks võivad olla näiteks rahhiit, kaasasündinud luuhaigused ja hüpotüreoos.
Kas laps sai kahel esimesel eluaastal rahhiidi profülaktikaks D-vitamiini?
Kui laps on aktiivne ja tema areng eakohane ning perearst on rahul tema kaalu, kasvu ning pea ümbermõõduga, ei ole muretsemiseks põhjust.
Tähtis on ka see, et lõgeme põhi on juba sulgunud ning see protsess jätkub.

Parimate soovidega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

imiku lõge

Tere!
mul on mure lõge pärast laps sündis keisrilõikega 4014 g ja 51 cm pikk juurse on perearsti sõnul ilusti võtnud aga nüüd 1 kuu vanuselt avastati et lõge on kokku kasvanud ja pea ümbermõõt ei ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Esimestel elukuudel peaks lapse peaümbermõõt kasvama ca 2 cm kuus.
Rääkige lõgemest ja pea kasvust oma perearstiga, või-olla on lapsel ikkagi lõge veel olemas, aga väike. Kui ...

Loe edasi

Suur lõge pea-aegu kinni

Tüdruk on 3 kuud vana, 6,1 kg, 63cm. Käisime täna arsti juures kontrollis ja öeldi, et suur lõge on pea-aegu kinni. Arst ütles, et D-vitamiini ei tohi enam anda.
Kuni 2 kuuni andsime 5 tilka ööpäevas ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!
Lisaks suure lõgeme suurusele on tähtis ka peaümbermõõdu juurdekasvu hindamine. Kindlasti peab ka järgmise elukuu täitumisel mõõtma peaümbermõõtu ja hindama suure lõgeme suurust.
Tähtis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi