2 nädalasel imikul kõrge hemoglobiini tase 21.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Meie nädala vanusel lapsel selgus et on kõrge hemoglobiini tase, osaliselt võibolla seotud siis oksendamistega, põhjuseks suurenenud vedeliku kaotus, mida meil on selle paari nädala jooksul neljal korral esinenud. Lastehaiglas uuringutel oksendamise põhjust ei leitud. Nüüd tegime jälle uue vereanalüüsi, kus meie lastearsti sõnul hemoglobiin kõrgem kui lubatud aga tema ei oska rohkem nõu anda, et mida teha. Küsimus, kuidas nii väikesel seda näitu saaks madalamaks kas siin siis aitab ainult tilguti (nii nagu haiglas seda tehti) või on alternatiive. Lisamärkusena mina olin ka beebina supper oksendaja ja väga halb õhu välja laskja ja ka minu esimene laps samuti, kas siin võib olla kuidagi ka mingi seos ?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Kindlasti vajaksin andmeid lisaks, et midagi otsustada. Kas laps on ajaline? Kui suur on olnud kaalulangus nädalaga? Milline on hemoglobiini väärtus arvuliselt? Kui sage on oksendamine? Paari nädala jooksul neli korda? Kas oli oksendamine või toidu tagasiheide? Toidu tagasiheide on sel juhul, kui lonks toitu tuleb tagasi suunurka. Viimane on 2/3-l tervetel imikutel, põhjuseks on söögitoru alumise sulgurlihase nõrkus-ebaküpsus ja lonks toitu tuleb tagasi (gastroösofageaalne refluks). Kaaluiive ei ole häiritud ja toidu tagasiheide väheneb/taandub teisel elupoolaastal. Oksendamise korral väljub toitu purskena, rohkelt.
Kui võimalik, siis palun lisaandmeid.

Parimate soovidega
Heli Grünberg