laps väristab 20.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 6,5 kuune laps on hakanud ennast imelikult väristama ja seda eriti püsti asendis süles olles. Keha tõmbub nagu pingule ja pea väriseb. Jääb mulje nagu laps pingutaks väga kõvasti. Millest selline käitumine võib tingitud olla?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Sellisel kehaväristamisel võib olla mitmeid põhjusi. Üks võimalik põhjus on pissimine. Osad imikud väristavad end pissimise ajal, eriti poisid. Kui tundub, et kehaväristamine ei ole seotud pissimisega, vajaks laps lasteneuroloogi konsultatsiooni.

Parimate soovidega

Heli grünberg