lapse oksendamishood 15.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minu laps on varsti 5 a, aga juba 2,5 aastat kestab selline asi, umbes 2-3 nädala tagant lapse oksendab, enne seda kaebab peavalu ja kõhuvalu, oksendab ära, hakkab kergem, siis magab umbes 3 tundi järjest, ärkab üles ja nagu poleks midagi olnudki. Jookseb ringi ja kohe küsib süüa.
Asi on kestnud liiga kaua ja tunnen, kuidas see kurnab nii teda, kui ka mind, sest tuleb tööl käia ja kõned lasteaiast on juba ette teada.
Käisime uuringutel Tallinna Lastehaiglas, olime 4 päeva sees, tegime pissi-kaka, vereproovid, ka ultraheli kõhust, samuti pea-uuring tehti. vastuseks sain, et teie laps on täiesti terve, kasvab kooliajaks sellest välja, haiguse nimeks sai:tsüklilise oksandamise sündroom.
Ja ikka, sama stsenaarium:3 korda kuus on lapsel paha, läheb näost valgeks, higistab nö. külm higi, ja lõpuks oksendab, magab välja ja nii jälle järgmise korrani.
tahaks nii väga, et saaks teada, mis lapsel siis lõppude-lõpuks viga on, tal kõht valutab, ta on sel ajal kägaras, kui kõhuvalu kaebab, raske on seda pealt vaadata.

ette tändes
murelik ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Otsustamiseks napib andmeid. Eelkõige oleks vaja teada, kas emapoolses suguvõsas on kellelgi migreeni. Kui lapsel on oksendamise, peavalu ja kõhuvaluhoogude ajal ülekaalus oksendamine, võiks tõepoolest olla tsüklilise oksendamise sündroom. Kui hoo ajal on ülekaalus peavalu ja emapoolses suguvõsas on migreeni, tuleks kõne alla migreeni võimalus. Kui ülekaalus on aga kõhuvalu, võiks lapsel olla nn. kõhumigreen. Sel juhul peaks suguvõsas jällegi migreeni olema. Vajaksin veelgi täpsustusi. Kas peauuringu all mõtlete pea kompuuteruuringut? Kui nii, siis on vaja vahel lisaks teha EEG uuring välja lülitamaks, kas lapse hood pole mitte epilepsia avalduseks.
Soovi korral võiks last konsulteerida Tartu Lastekliinikus.
Edu soovides
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Laps

Tere laps on mull 1a 7 kuune. Oleme õues 15 min. Siis on juba lapsel varba ja sõrme otsad väga külmad ja punased.kuid on paksud sookid ja talve saabad kindad õues on ainud külma 5 kraadi. ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Võimalik, et külmad käed ja jalad on lapse omapära.
Kas ka teki all magades on lapse käed ja jalad soojad?
Kas laps on kasvanud ja arenenud hästi?
Kui jah, siis ...

Loe edasi

Lööve lapse käel

Lapse käel on selline lööve, ei sügele lapse sõnul. Üldiselt vähemärgatav (pildil all, küünarnuki pool), ent nüüd ka selline agressiivsem (ülal, peo pool). Millega võiks olla tegemist?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

kahjuks ei ole võimalik pildi järgi diagnoosi panna. Lööbe püsimisel palun pöörduge esmalt perearsti poole või minge nahaarsti vastuvõtule, kuhu pääseb ilma saatekirjata.

Loe edasi

Sünnitus järgsel

Sünnitus järgsel Laps vajus ära teisel eluminultil, tehtud lapsle ventileeritud nedpuffiga 3-4 eluminutil, südamemassaz 6eluminuit. Hingamine ikka ebaregualne (südametooonid regulaased) edasi hingab maksiga ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Sünni järgse elustamise vajaduse põhjusi on väga palju ja teadmata algpõhjust ei saa ma midagi vastata. Palun küsige prognoosi kohta lapse raviarstilt.

Lugupidamisega,
Loe edasi

vaktsineerimine

Kas mitme erineva süsti tegemine korraga võib lapse organismi liialt koormata?

Vastas dr Heli Grünberg

Tere
Mitme vaktsiini tegemine korraga ei koorma terve lapse organismi ülemäära.
Vaktsineerimisel on väga vähe vastunäidustusi ja praegu kasutuselolevad vaktsiinid annavad harva reaktsioone.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi