tugev köha 01.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps jäi palavikku 28okt. samal ööl tuli ka tugev kuiv köha ja vesine nohu.30-ndast okt. kõht lahti.Kõhulahtisuse vastu sai Smecta pulbrit, köhale andsin köha-nohu siirupit Sudafed, olen määrinud tärpenntiini salvi rinnale ja taldadele ja pihustanud kurkku Hexoral Spreid, palavikule olen andnud 2 korda päevas Panadol Baby siirupit.
31okt käisime arstil- vereproov oli korras, kuid arst kirjutas veel köha jaoks Ventolini siirupit.
Kuid asi selles et köha on ikka selline nagu kuiv, laps ei jõua köhida, nagu kurgus kõditaks.

vastust ootama jäädes Lilia

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi on lapsel viirusinfektsioon. Kuiva ärritusköha aitab pärssida Toclase. Viimane sobib aga ainult üle 2 aastastele. Samuti sobiks hästi füsioloogilise lahuse hingamine aerosooliaparaadi abil. Ventolin siirup aitab pisut kui on bronhide ahenemine ja vilistavat hingamist.
Head paranemist soovides
Heli Grünberg