karvased mänguasjad 31.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kuulnud, et väikestele ei või anda karvaseid mänguasju. On see tõsi? Miks? Mis sellest juhtub kui seda lutsib ja kui ka paar karva alla neelab? (Laps 6kuud)

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Karvased mänguasjad kipuvad tolmu koguma, neid ei saa pesta ning sinna sätib end ka tolmulest. Kui laps on allergik, siis on karvased mänguasjad liiast. Kui neid on mõni üksik, siis on võimalus hoida mänguasja mõni aeg sügavkülmikus. - 20 kraadi juures tolmulest vastu ei pea. Kui laps mänguasja lutsib ja mõne karva alla neelab, ei juhtu veel midagi. Paar karva ei moodusta suurt pusa.

Parimate soovidega
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

võõrkeha allaneelamine ja gaasid

Tere! Teisipäeva õhtul andsin oma 11-kuusele lapsele mängimiseks mobiiltelefoni. Kuna seda närides, kostus hirmis ragin, haarasin selle käest. Telefoni vaadates oli näha, et sel puudub üks väike plastmasstükk ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Esiteks lapse mänguasjad peavad olema ohutud ja peavad vastama lapse vanusele! Palun vaadake edaspidi tähelepanelikult, milliste mänguasjadega Teie laps mängib!
Kahjuks ei ole ...

Loe edasi

karvad

7 aastasel tüdrukul on sünnist saati seljal ja kätel palju karvu. Mind, kui ema, häirib ja samas ka lapsele endale ei meeldi karvased käerandmed. Karv ei ole normaalse olemisega (ei ole pehme vaid kanged,kõvad ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Vastan Teie poja E-mailile
Heli Grünberg

Loe edasi

KÖHA

TERE!
Minu 7-aastasel pojal oli detsembri alguses köha. See kestis kolm nädalat.
Pärast seda ta hakkas köhatama ja vahel olid ka tugevamad köhahood.
Pöördusin lastearsti poole. Kuna ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Pöörduge palun laste allergoloogi-pulmonoloogi (kopsuarst) vastuvõtule. Vahel võib niisuguse köhimise taga varjus olla astma.
Head tervist soovides
Heli Grünberg

Loe edasi

minu laps on liiga karvane

Olen mures oma 2 aastase tütre pärast, kellel on äkki hoogsalt karvad hakanud kasvama. Karvased pole mitte üksnes sääred vaid ka selg on üleni kaetud heledate ca 1 cm pikkuste karvadega.
Kas on normaalne ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Pöörduge palun laste endokrinoloogi vastuvõtule. Kirjeldatud karvakasv ei ole selles vanuses normaalne ja põhjus vajab kindlasti selgitamist.

Head tervist soovides
Heli Grünberg

Loe edasi

Närimine


Miks kahe aastane laps närib ja sööb puud? Näritud on kõik puust esemed ja mänguasjad!

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Tõenäoliselt ei ole puunärimine haiguse ilming, vähemalt pole senini sellist haigust teada. Põhjuseks võib olla piimahammaste lõikumine ja igemete sügelemine-kihelemine ja närimisega saab laps ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi