rasvane peanahk lapsel 16.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Laps just sai 8-aastaseks. Probleem kestab juba 3 aastat. Juuksed lähevad liiga ruttu rasvaseks ja lõhnavad halvasti. Oleme sunnitud juuksed pesema iga kolme päeva tagant. Kolme aastaga juuksed läksid hõredamaks. Peanahk on ilus valge, puhas. Kõõma ei ole. Hahaarst ütles, et sellise asjaga ta ei ole kunagi varem kokku puutunud ning soovitas meile Ducray šampooni. Võib olla on see seenehaigus??? Kas Tallinnas on olemas spetsiaalsed arstid, kes tegelevad juuste probleemidega? Võib olla oskate midagi soovitada.

Lugupidamisega
Anne

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõigepealt pean kohe ütlema, et ei ole eraldi arste, kes tegeleks ainult juuste probleemidega. Nahaarst on kõige õigem nõustama ka juukseid puudutavates probleemides. Juuste liig ruttu rasvaseks muutumine ei ole otse mõne haiguse ilminguks. Ka arst-kosmeetikud oskavad head nõu anda, millist sampooni kasutada, kui tihti pesta.
Parimate soovidega
Heli Grünberg