LAPSEL KÕHUVALU JA VERINE VÄLJAHEIDE 09.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

TERE.MINU LAPS ERKI ON 6.AASTANE.TA KURDAB VAHEST KÕHUVALU JA VÄLJAHEIDE ON ÕRNALT VERINE.KÄISIME PEREARSTI JUURES JA TEGIME PROOVID.PROOVID OLID KORRAS,AGA IKKA ON SAMA ASI.MIS VÕIB OLLA JA KELLEPOOLE PÖÖRDUDA?ETTETÄNADES EVELIN

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõhuvalu ja võimaliku verirooja korral on kõige õigem last konsulteerida laste mao-sooletrakti haiguste arsti ehk gastroenteroloogiga kas Tallinna Lastehaiglas või Tartu Lastekliinikus. Kõhuvalu ja verise rooja põhjuseks võib olla kõhukinnisus, aga on veel mitmeid võimalikke põhjusi. Kui kõhuvalu ja verirooja põhjus pole selge, on perearst kindlasti nõus lastearsti konsultatsioonile saatma.
Parimate soovidega

Heli Grünberg