soja 25.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Tahtsin küsida kas soja tooteid võib anda ka lastele ja kui palju neid võib kasutada lapse toidu sees, laps 5 aastane. Lapsel hemoglobiin 14,..
Siis lugesin et soja toodetes on palju rauda, samuti lihas ja veretoodetes.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Täpseid norme kui mitu grammi sojat võib 5a. laps päevas saada, ei ole. Nahalööbe või muude allergiailmingute korral, mil põhjuseks on lehmapiimavalk, kasutati tavalise piimasegu asemel koguni sojapiima segu. Kuid allergia sageneb ka sojavalgule. Kui 5a. lapse hemoglobiin on tõepoolest 140 g/l, siis pole vaja erilist rõhku panna suurema rauasisaldusega toiduainetele. Ja veel, parimaks raua allikaks on ja jääb tailiha. Viimasest omastab organism rauda kõige paremini.
Edu soovides
Heli Grünberg