vajaksin arvamust... 14.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere

minu 5 kuune laps ärkas siiani öösiti vaid mõned korrad, nüüd juba rohkem kui nädal on ta aga iga paari tunni järel üleval ja päris tükk aega kohe. Süüa ta igakord ei taha. 2 hammast juba olemas, seega ei saaks seda ka hammaste süüks lugeda. Täna öösel nagu ta ärka, andsin talle mee sisse kastetud luti suhu ja laps jäi kohe uuesti magama. Ja seda siis mitu korda öö jooksul. Kas meelutt võib osutuda kuidagi aga hoopis kahjulikuks (veresuhkur, kaaries vmt) ?

ette tänades

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Meelutt ei ole tõesti ehk kõige parem abinõu. Magus küll mõnevõrra rahustab, kuid hammaste pidev kontakt puuviljasuhkru fruktoosiga soodustab hambakaariese teket. Peale selle on paljud lapsed ka mee suhtes allergilised.
Pöörduge peretohtri vastuvõtule, kes aitab öise rahutuse põhjust selgitada ja saadab vajadusel ka lasteneuroloogi vastuvõtule.

Lugupidamisega
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Laps ei istu

9-kuuseks saav laps ei suuda istudes iseseisvalt tasakaalu hoida. Muu areng korras, lihased tunduvad olevat tugevad. Pikkus on normaalne, kuid kehakaalu pidas perearst liiga madalaks. Istuda suudab vaid ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
9-kuune laps peaks ise istuma tulema ja toeta istuma. Kui laps toeta ei istu, tuleks konsulteerida lasteneuroloogiga.
Kaalu osas vajaksin rohkem andmeid. Kui palju kaalub praegu ja vaja ...

Loe edasi

Lapsel tihti süda paha

Tere!
Mul on mure oma viieaastase poja pärast. Tal on tihti süda paha ja oksendab sageli, just lasteaias. Käisime arsti juures, tehti ultraheli uuring kõhule, võeti sõrmest verd ja veeniverd, kõik ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,

Oksendamine võib kaasneda väga väga paljude haigustega. Äge haigus oksendamise põhjusena Teie pojal arvesse ei tule. Vajaksin väga palju lisaandmeid, et midagi täpsemalt arvata. Näiteks ...

Loe edasi

lapse madal kaal

Tere!

1. a. 11k. lapse kaal on 9,7kg. Pikkus 86 cm. Kas on vaja midagi ette võtta ja kui on, siis mida. Praegune perearst nõu ei oska anda.
Laps sündis enneaegsena ja madalakaalulisena. ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Vajaksin eelnevaid kasvuandmeid (peaümbermõõt, pikkus, kaal) ja lapse sünniandmeid- nt. mitmendal rasedusnädalal sündis, pikkus, kaal sünnil jt.
Kui olete Lõuna-Eestist, tulge palun vastuvõtule. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi