Pigmendilaik imikul 06.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mu 4,5-kuusel tütrel tekkis suvel kerge päikesepõletuse tulemusel silma alla põsele pigmedilaik. Kas väikelastel ka pigmendilaike ravitakse, kui vanalt ja milliste meetoditega? Lugesin, et täiskasvanutel on erinevad ravivõimalused - laserravi, keemiline koorimine, mitmesugused kreemid ja looduslikud vahendid.
Kuna laik meenutab sinikat silma all, pelgan et laps langeb lasteaias narrimise ohvriks. Vanemal õel saime hemangioomi puhul laserravist palju abi.

Tänades,

murelik ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi ei ole ma päris vendunud, et silma all olev laik on pigmentlaik. Pöörduge esmalt nahatohtri vastuvõtule, kes aitab selgust saada. Nahatohtri vastuvõtule ei ole vaja saatekirja.
Lugupidamisega
Heli Grünberg