kõhukripp 06.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

ühe aastane poeg,hakks oksentama reede õhtu kella kümmne aeg kuni hommikuni kella viieni,järgmisel päeval oli väga kurnatud,kõht on ka lahti.kolmandal päeval oli väga vähe üleval jälle magas ,nüüd on küll kauem üleval aga on õnnedu olemiseka,sööb kehvasti aga joob paremini.soovin teada kaua selline haigus kestab,saab juurde gefiluse kapsleid. vahetuld enne seda oli meil deagnoos paragripp kuna oli palavik ja ilmnesid palaviku krampid ja viidi haiglasse kus analüüsi vastus mida ninast võeti näitas.olen väga mures paar nädalat tagasi oli puuk peas ma ei tea mida mõelda kas on selline olemine tall sellest puukist,tunnen et jään ise muretsemisest haigeks.jään vastust ootama. lp eda

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõhulahtisuse kõige tõenäolisem põhjus on viirusinfektsioon. Puugist tingitud ajukelme põletiku korral on esiplaanil palavik, peavalu/oksendamine ja kõhulahtisust enamasti ei kaasne. Kui oksendamine ja loidus kestavad, tuleb pöörduda perearsti vastuvõtule või kui poiss ei söö-joo hästi ning oksendab, lastehaigla vastuvõttu.
Edu soovides
Heli Grünberg