tütarlapse suguelundi kohta küsimus 09.05.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kuna esimene laps siis ei tea kas see normaalne. Käisin arsti juures täna, aga kuna arsti polnud, vaid õde, siis tema ei osanud vastata, vaid ütles, et kui tulete kuu aja pärast, eks siis räägite arstile. Aga ma ei saa nii kaua oodata.
Niisiis: Laps pea 11-kuune ja sealt alt on kõik nagu kokku kasvanud, varem ikka oli see teine auk ilusti näha. Ei oska öelda kah mis ajast nii, sest käib potil ja pole enne tänast põhjalikult vaja puhastada olnud. Täna tuli kaka mähkusse ja puhastasin põhjalikumalt ja märkasingi seda. Kas see normaalne?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Põhjuseks võib olla liidete teke. Kui laps urineerib normaalselt võib rahulikult oodata kuni lähete järgmine kord perearsti vastuvõtule. Kui liited on tõepoolest olemas, kasutatakse vahel kreemi, mis sisaldab hormooni.

Parimate soovidega
Heli Grünberg