lapse keel 28.04.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

laps on praegu 2-aastane,1-aastaselt tal hakkasid tulema laigud.Algul nagu näppistatud väike tükike välja,siis kahe päevaga läheb suuremaks laiguks, nagu ära põletatud ja nahk maas. Nädalaga kaob ära, 2-3 nädala pärast tuleb jälle.Mõni kord ees ,mõni kord taga pool keelel, vahest kaks laiku. Perearst ei oska selle kohta midagi öelda,nahaarst ütles,et see on maakaart keel,et see ei ole ravitav,läheb ise enesest üle. Aga meil on see kestnud juba terve aasta. Olen väga tänulik, kui saan vastust.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi võib lapsel olla geograafiline ehk maakaartkeel. Viimane kuulub süütute keele limaskesta muutuste hulka, on kahjutu ja ei vaja ravi.

Head tervist soovides

Heli grünberg