hele roe 28.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lp. doktor Hele Grünberg!

Olen mures oma tütre pärast. Vanus: 3 a. 3 kuud.
5 päeva tagasi väike nohu ja õhtuks lõi palaviku korraks 38,9.
Sai ühe paracetamoli küünla (250 mg). Rohkem palavik ei tõusnud, järgmisel päeval 37, 3. Õhtuks palavik kadunud. Aga viimased kaks päeva on roe valkjas, savitaoline. Kõht pehme. Lima ja verd pole. Söögiisu halb.
Kuid ta pole ka loid ja askeldab usinasti. Valusid ei kaeba. Mis võiks olla vakja roe põhjuseks?
Ette tänades
ema Triinu

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Vahel on viirusinfektsiooni põdemise järgselt on roe valkjas, kuna sapieritumine võib olla häiritud viirusinfektsioonist põhjustatud turse tõttu sapiteedes. Orienteeruvalt nädala jooksul taastub rooja endine värvus jälle.

Parimate soovidega
Heli Grünberg