lapse naba 01.02.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

kui laps karjub siis tõuseb naba peaaegu senimeetri võrra kehast kõrgemale. enamust ajast on naba natukene kõrgemal kehast . kui toetada naba õrnalt siis on tunda vahel tugevat naba sisest liikumist. ka vahel süllevõttes läbiriiete naba puudutusel järgneb äkiline karjumine, muu kõhupiirkonna puudutusel ei ole valukarjatusi täheldanud. mis viga, mis teha?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tõenäoliselt on lapsel nabasong. Enamasti sulgub väike nabasonga värat esimesel eluaastal. Kui nabasong on aga suur, on vahel vaja ka kirurgi konsultatsiooni.
Pöörduge perarsti vastuvõtule, kes saab vajadusel saata lastekirurgi konsultatsioonile.
Edu!
Heli Grünberg