jälle palavik 24.01.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

lapsel oli 6 päeva kõrge palavik, (oli angiinis-raviaime antibiootikumiga)-2 päeva ei olnud enam palavikku.ja õhtul oli jälle 39 palavik.kas te oskate öelda millest oli jälle palaviku tõus tingitud.(perearst rääkis midagi adenoviirusest,et siis võib nii olla et palavik läheb ära ja tuleb tagasi).PALUN ANDKE NÕU.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Mul on raske last nägemata, lapse vanust teadmata ja täpsemalt haiguse ilminguid teadmata kindlalt midagi arvata. Angiini korral on kõrge palavik, kurguvalu, katud mandlitel, väga kehv enesetunne. Angiini põhjustajaks on mikroob. Angiini korral kipub aga palavik kauem kestma kui paar päeva. Kui lapsel oli tõesti angiin, siis uue palaviku tekkimisel tuleb otsida võimalikke angiini tüsistusi. Näiteks tuleks teha uriinianalüüs, vahel ka vereanalüüs. Kui katud mandlitel on põhjustatud viiruse poolt, kaasnevad veel palavik, nohu, vahel ka lihasvalu. Osa viirusi võib anda ka nn. teise laine. Kuid ka sellisel juhul tuleks mõelda võimalikule tüsistusele-näiteks keskkõrvapõletiku võimalusele. Ja jällegi- vahel on vaja teha vereanalüüs.
Parimate soovidega
Heli Grünberg