lapse haigus 14.12.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meil selline mure. Laps on 4 aastane. Umbekaudu aasta-poolteist on teda kimbutanud mingisugune tundmatu haigus, mis ilmneb iga paari-kolme kuu tagant, enamasti kestab umbkaudu 5-6 tundi (hommikul ärgates kaebab kõhuvalu, ise arvan et kaebab südameraskuse üle, oksendamisele eelnev tunne), laps on täiesti valge näost, ja täiesti jõuetu. Kuid magada ka ei saa, lihtsalt lebab voodis ning vaatab ühte kohta. Ja kui siis lõpuks ära oksendab, on kõik täiesti korras, nii umbes 10 minutit hiljem. Nagu polekski haigust üldse olnud. Mitte mingeid muid haigusnähte tal pole. Esimene kord mõtlesin, et ehk eelmisel päeval söödud toit, ning sellest ajast saadik tarvitame vaid kõige värskemaid tooteid. Kuid iga paari kuu tagant üks hommik on täpselt samasugune. Oleme käinud arstide juures ( lapsel diagnoositi laktoositalumatus, mis väljendub kui laps joob töötlemata lehmapiima, st. mitte poe piima). Seega, seda piima ta ei saa, ja kõhuprobleemid tal ära jäänud. Arstid pole selle haiguse kohta midagi leidnud, ütlevad kõik on korras. Ja nii on see haigus meid kimbutan umbkaudu poolteist aastat, iga paari kuu tagant. Mingi aeg oli mitu kuud järjest selline homik, st. iga kuu üks hommik. Ehk oskate Teie mingitki vastust anda.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Niimoodi kirja teel ei oska ka mina kahjuks Teie lapse haigusele kindlat põhjust öelda. Päris tavaline ja sage sellise kuluga haigus ei ole. Vajaksin palju lisaandmeid, et võimalikku põhjuse osas midagi arvata. Kindlasti on last uuritud just haigushoo ajal- veresuhkur, vere elektrolüütide sisaldus ja palju muudki on arvatavasti tehtud. Paremat nõu hetkel ei ole, kui et võtke palun telefoni teel ühendust alates 2. jaanuarist, tel. 7 319 573. Vajaksin lisainfot.

Parimate soovidega

Heli Grünberg