laps kurdab aeg-ajalt silmade ja pea valu, oksenda 07.11.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Millest võivad olla tingitud 6-aastase poisi kaebused? Mida ette võtta? Mina olen vanaema, perearstiga on rääkinud lapse vanemad. Isa tegi perearstile ettepaneku lasta uurida last kompuutris, arst ei pidanud seda vajalikuks, vaid hoopis kahjulikuks - kiiritus jne. Milline on Teie seisukoht?

Tänu ja lugupidamisega

väga murelik vanaema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kui peavalu on sage ja eriti kui peavalu on ka öösel ning peavaluga kaasneb ka oksendamine, tuleks last konsulteerida lasteneuroloogiga ja kontrollida ka silmaarsti juures silmad. Silmaarstile saab saatekirjata.
Selles vanuses lastel on suhteliselt harva nn. pingepeavalusid, viimased on sagedamini koolilastel. Kui peavalud kestavad, on perearst kindlasti nõus ka lasteneuroloogi konsultatsioonile saatma. Lasteneuroloogide vastuvõtud on Tallinna Lastehaiglas ja Tartu Lastekliinikus. Tartu Lastekliinikus on võimalik ka tasuline vastuvõtt, kui ei ole saatekirja või kui on saatekiri, aga järjekord pikk ja soovitakse kohe vastuvõtule saada. Konsultatsioonitasu on 200 krooni. Registratuur 7 319 100.

Edu soovides
Heli Grünberg