Lapse kõrvad lukus 06.11.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen seitsmeaastane poiss Kevin Kuusemets Pärnumaalt, Uulust. Minu kõrvad on haiged. Mõnikord valutavad palju. Üldiselt mitte. Kõrvad on lukus ja ma ei kuule normaalselt. Väidetavalt takistab miski ummistus kõrvadest vaigu ja veel muud väljavoolu. Sellest tuelb põletik. Nüüd on 21. nov. määratud Pärnusse operatsioon paigutamaks kõrva toru, mille kaudu saaks sinna kogunenud välja voolata. Kui kaua siis see toru peab olema? Mis Teie sellest üldse arvate? Tegelikult kirjutas selle kirja minu vanaisa ja tema ka loeb vastust Tänen tähelepanu eest.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Torukesed pannakse kõrva siis, kui lapsel on sagedased keskkõrvapõletikud (3-4 korda aastas) kuulmislangusega ja kui keskkõrva koguneb vedelik. Torukesed e. sundid on kõrvas niikaua kuni nad ise väljuvad. Kui ligikaudu 1,5-a. jooksul pole torukesed ise kõrvast välja tulnud, siis võetakse nad välja.

Head tervist soovides
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

kahvatus ja tumedad silmaalused

tere,
mu 6 aastane poeg on väga kahvatu, silmade all tumedad varjud. 3 kuu eest, kui enne adenoidi operatsiooni vereproov sai tehtud, oli tal madalavõitu hemoglobiin (116). Mingeid preparaate me ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Igasugune kauakestev või krooniline haigus võib põhjustada kahvatut jumet ja sinakaid silmaaluseid.
Aneemia tunnused nagu hingeldus ja kiire väsimine tekivad laste väga sügava ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi