küünte närimine 04.10.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere!
minu 11 aastane poeg on juba üsna mitu aastat küüsi närinud. näpu otsad näevad kohutavad välja, eriti peale vanni kõik narmendab. mullle tundub, et sõrmed on oma kuju muutnud otstest. kasutame mõrudat lakki aga tegevuse algpõhjust see ju ei ravi.
laps on olnud väikesest peale üsna rahutu loomuga. väikesena magas halvasti. pikka aega oli tal kombeks rahulikel hetkedel kui parajasti millegagi ei tegelenud juukseid sikutada. õnneks on nüüd küll karvad pähe tagasi kasvanud.
oleme käinud psühholoogi juures, kes küll mingit konkreetset nõu ei andnud, arvas, et midagi hullu küll pole. laps on muidu rõõmsameelne ja tubli kuid oma muredest ei räägi.
ette tänades piia

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Küünte närimine on omamoodi ärevushäire, millele tuleb püüda leida asendustegevus. Kõige parem abiline probleemiga toimetulekuks on ikka psühholoog. Midagi pole parata, vahel on vaja psühholoogi(de) poole pöörduda ka korduvalt. Pere- või lastearst üksi probleemi lahendada ei saa. Kui elate Lõuna-Eestis, pöörduge Tartu Lastekliiniku lastepsühholoog dr. Külli Muugi vastuvõtule, tel. 7 319 576.

Edu soovides

Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Küünte närimine

Minu 3-aastane poeg on hakanud küüsi närima. Määrisin küüntele vastavat küünelakki, mis peaks isu ära võtma. Osaliselt nagu aitaks, aga vahel ikka närib. Ja nüüd närib lisaks ka küünte ääres olevat nahka. ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Küünte närimise põhjuseks võib olla ärevus, stress ja sellest võib hiljem saada pikaajaline harjumus, millest raske vabaneda. Mingi aine puudust küünte närimise taga ei ole. Lapsi on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi