mähkmedermatiit 28.09.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 6-kuu vanuse tütre ema. Probleem seisneb selles,et juba kuu aega esineb pepu piirkonnas(vahel ka eespool)tugev punetus.Enda arvates on tegu mähkmedermatiidiga.
Oleme pidevalt peale pissimist ja kakkamist pesnud sooja veega,määrinud Essex Plus kreemiga Ja pannud nahale Menalindi(tsinki sisaldavkreem).
Kasutasime Pidevalt Libero mähkmeid nüüd proovime Pampersi mähkmeid,aga paremat tulemust ei näe. Viimasel arstlikul kontrollil ei soovitatud midagi kuigi pepu punetus juba oli.
Kas see lööve võis tekkida Pampersi niiskete salvrättide kasutamisest?
Mida peaks tegema? Ette tänades anneli.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kirjelduse järgi võib lapsel olla tõesti mähkmedermatiit. Kõigepealt - nii palju kui võimalik hoidke last lahtiselt ilma mähkmeta. Vahel on vaja mähkmedermatiidi taandumiseks kreeme, mida apteegis käsimüügis ei ole. Näiteks Sibicort kreemi või kui mähkmedermatiit on kauakestnud ja visa paranema, koguni seenevastast kreemi. Pöörduge palun uuesti kas perearsti või nahaarsti vastuvõtule, kes oma silmaga löövet näeb ja sobiva kreemi retsepti kirjutab. Nahaarstile ei ole vaja saatekirja.

Edu soovides

Heli Grünberg