Mühk rinnal 09.09.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu 10 päevasel pojal on rindkere keskel, roietest natukene allpool selline kühmu moodi asi, mis hingates liigub. perearsti juures ununes kiiruga küsimata, kas see on normaalne, arst kuulas ja uuris last ning kuna see mühk paistab suht hästi välja oleks ilmselt ka ise seda pidanud märkama, aga ei öelnud midagi.
Järgmine käik alles järgmine nädal, aga paneb muretsema, kas taoline asi on normaalne või peaksin kiiresti midagi ette võtma?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Ise muhku nägemata on raske midagi täpsemalt arvata. Kindlasti oleks perearst muhku märganud, kui see midagi tavalisest erinevat oleks. Võib arvata, et muhk mida näete, on rinnaku alumise osa väike luuline väljavõlvuvus, mis on üsna tavaline. Kui järgmisel korral perearst last vaatab, juhtige palun tema tähelepanu Teid häirivale muhule rindkerel ning siis saate ka selgust-selgitust.

Parimat soovides

Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Rinnalaps nutab

Viimased paar päeva on laps rinnal rahutu ja nutab. Muidu rahulik laps aga rinnast sööma hakates hakkab nutma. Tõmbab paar sõõmu ja kisa lahti. Miks? Ei ole ma söönud vürtsikaid toite, seetõttu rinnapiima ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Üks põhjusi, miks imik rinnal sööma hakates varsti nutma hakkab, on sooltes tekkiv spasm, lihaste reflektoorne kokkutõmme. Miks see mõnedel imikutel tekib, polegi veel päris selge. Mõne ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: