rotaviirus 18.07.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere.kolleegi laps haigestus rotaviirusesse.kui suur tõenäosus on ,et mina viin viiruse koju oma lastele.ja kas haiglaravi on ilmtingimata vajalik.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Rotaviirus on sagedasemaid viirusliku kõhulahtisuse põhjusi. Teie laps ei nakatu, kui Teie ise ei haigestu. Peiteperiood on lühike- kuni 48 tundi. Kõik rotaviirusest tingitud kõhulahtisuse põdejad ei pea ilmtingimata haiglaravil olema. Haigus kulgeb erinevas raskusastmes. Vahel on haiguse ilminguks oksendamine paaril korral, vahel koos kõhulahtisusega. Vahel on kõrge palavik, sage oksendamine ja sage roojamine. Väikelastel tekib viimasel juhul kergesti suur vedelikukadu ja kui vedelikujootmine ei õnnestu, on vaja ka haiglaravi ning vedelikuasendust veeni kaudu. Nii et haiglaravi vajadus oleneb haiguse raskusastmest konkreetsel lapsel. Õnneks möödub rotaviirusinfektsioon suhteliselt kiiresti. Probleemiks on aga viiruse pikavõitu eritusaeg ja lühiajaline immuunsus selle viiruse vastu.

Parimate soovidega

Heli Grünberg