Väikelaps ja päike 18.06.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr Heli Grünberg

Olen kuulnud ja ka ise vaadanud Tartu füüsikute kodulehelt, et praegu on päikese kiirgusindeks väga suur just keskpäeval 12-16 vahel. Täna kell 12.30 näiteks 7,45. Kas 2-3 aastased lapsed võivad sel aja olla päikese käes ilma suvemütsita ja lühikeste varrukatega. Päike pidi isegi pilves ilmaga ja varjus oma mõju avaldama. Kas peaks nii suure kiirgusindeksiga lapsel kasutama mingit kaitsevahendit või hoopis katsuma sel ajal toas olla.

Kõike head soovides A. S.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kiirgusindeks 7-8 on suhteliselt kõrge ja vähemalt keskpäeval vajab laps kindlasti peakatet ja mängida või jalutada võiks varjulises kohas.

Lugupidamisega

Heli Grünberg