noku valu 29.03.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mu poge on 5 aastane. Tal on kohati tugevad valud nokus. Algul arvasime, et on külemtanud. sest valu tekkis pärast pissimist. Aga nüüd olen märganud, et ka noku vastu minnes hakkab ta nutma ja ei luba nokut puutuda. Ja valu suureneb just pärat pissimist.
Vastuse eest ette tänades!
Ema Tiina

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Noku valulikkuse sagedaim põhjus on eesnaha põletik. Samuti võib vahel jääda liig kitsas eesnahk nö noku pea taha ja põhjustada verevoolu takistust ja valu. Vahel harva võib põhjuseks olla koguni põies olev kivi. Ilma last nägemata ei saa konkreetset põhjust pakkuda. Pöörduge palun peretohtri vastuvõtule, kes saab vajadusel saata lastekirurgile. Kui valu on tugev ja/või märkate näiteks munandi turset, tuleks pöörduda kohe lastekliiniku vastuvõttu või maakonnahaigla vastuvõttu.

Parimate soovidega

Heli Grünberg