lõikus imetamise aja 24.09.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mul on 5 kuune beebi. Pean minema raseduse ajal toimunud trauma- hüppeliigese kolmikmurruga - seoses sinna paigaldatud kolme kruvi eemaldama. Loodan ,et see tehakse taas spinaalanesteesias. Kas ja kuidas toimub imetamine sellisel puhul? Minu kirurg arvas, et võib-olla ei pea ma isegi haiglasse ööseks jääma. Kuid kui nad otsustavad üldnarkoosi kasuks, kui ruttu tohib siis taas rinda anda?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Konsulteerisin narkoosiarstiga, kes soovitas spinaalanesteesiat. Selle järgselt võite last samal päeval rinnaga toita. Kui millegipärast on kindlasti vajalik üldnarkoos, siis peata narkoosiarstile eelnevalt rääkima, et olete rinnaga toitev ema. Sellisel juhul narkoosiarst valib vastavad ained narkoosiks. Rinnaga toita sel päeval siiski ei soovitata.Kuna eelmisel korral tehti operatsioon spinaalanesteesias, siis olen kindel, et see meetod sobib ka sel korral.

Parimate soovidega Maret Eller.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

proctosedyl küünalde mõju rinnalapsele

tere,
pärast sünnitust tekkis pärakulõhe. Proktoloogile saan aja alles 1,5 kuu pärast, käsimüügis selle probleemi jaoks ainult proctosedyl küünlad, mis sisaldavad hüdrokortisooni. Olen erinevatelt ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,

Rasedatel ja rinnaga toitvatel emadel ei soovitata Proctosedyli kasutada.
Parimate soovidega

Heli Grünberg

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi