imiku väljaheide limane 03.09.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas on normaalne ,kui 3 kuise imiku kaka on nädalapäevad olnud suhteliselt vedel,hapuka lõhnaga ja limakiudusid täis.Saab rinnapiima.Kas kerge näiteks kõhu külmetamine võib põhjus olla ,või sõltub kõik ema toidust?

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

"Kõhu külmetamine" selles eas ei ole praktiliselt võimalik. Enamasti on selle ea seedehäired tingitud ema toidust või viirusinfektsioonist. Konsulteerige oma perearstiga.