roseool 20.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere Minu 6kuune tütar oli koos sünnipäeval 1aastase lapsega kellel järgmisel päeval tõusis kõrge palavik 3päevaks seejärel lööve dgn Roseool. Kuidas haigus levib? Kui tõsine see on? Kontaktist on möödas 5päeva ja palaviku ajal ei suutnud arst diagnoosida mingit infektsiooni ütles ,et palavik on hammastest. Ette tänades murelik ema.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi võib tegemist olla haigusega, mille nimi on imikute roseool. Tekitajaks on herpesviirus 6. Viiruse levikuteed ei olegi päris täpselt teada. Kuna herpesviirus 6 on palju süljes, siis üks levikuvõimalusi on levik üljega piisknakkusena. Peiteperiood on 5-15 päeva.

Loodetavasti laps ei haigestunud,
heade soovidega Heli Grünberg