joomine 07.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Mul selline küsimus, et kui palju võb 1a.juua?Minu poeg võib järjest juua 80-125ml.NII 3-4 korda päevas.Tavaliselt annan vett,harva teed või mahla.Lisaks veel keefir,jogur ja piim(neid kokku 700ml.)toidu juurde.Joob pudelist ja nokagatassist.Kas on põhjust muretseda?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Vedelikuvajadus 1 aastasel lapsel on orienteeruvalt 100 ml kehakaalu kg kohta. Seega ei tule vedelikukogus ülemäära suur. Soovitatav piima-keefiri kogus on 500-600 ml/päevas. Pudelist-lutist joomine tuleks asendada tassist joomisega. Mida kauemaks lutipudel jääb, seda raskemini laps sellest loobub.
Lugupidamisega
Heli Grünberg