sagedased furunkulid 02.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 14-aastasel pojal on viimasel paaril aastal sagedasti furunkulid. Koos mädapaisega kaasneb ka kõrge palavik, lümfide suurenemine selles piirkonnas ning halb enesetunne. Alates märtsist on tal olnud nina piirkonnas kaks furunkulit. Kuigi oleme peaaegu alati ka arsti juurde pöördunud, pole isegi vereproovi tehtud.Pöördusime ninaarsti juurde,kus furunkulit lõigati(märtsis). saime ka antibiotikumiravi. Kuid mai algul sattusime haiglasse,kus ninal olevat furunkulit jälle lõigati ja määrati jälle antibiootikumikuur. Vere analüüs näitas, et veres on tugev põletik( ka CRV näit oli kõrge). kui küsisin haiguse põhjust, ma vastust ei saanud. Kuidas vältida haigust, sest laps on haigusest täiesti kurnatud?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Furunkleid põhjustab enamasti mikroob stafülokokk ja millegi pärast just noorukieas. Furunklid korduvad sagedamini neil, kellel on kas kehvveresus e. aneemia, suhkurtõbi või kaitsekehade vähesus või muutused. Furunklid võivad aga korduvalt esineda ka neil, kellel ei leita ei kehvveresust, suhkurtõbe ega kaitsekehade immunoglobuliinide muutusi. Soodustavaks teguriks on higistamine. Kordumise vältimiseks on üheks, aga mitte alati ainukeseks efektiivseks abinõuks, naha puhtus.
Enamasti saab läbi ilma antibiootikumravita. Kui aga furunklid on just näopiirkonnas ning kaasneb ka põletikunäitajate aktiivsuse tõus, on vahel vaja antibiootikumravi.
Head tervist soovides,
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

hapnikupuudus

Tere!

4-a laps kahvatu, silmaalused sinised, tihti hingamisteede haigused.
Kas probleem võib selles olla ,et organismis hapnikku vähe, kuidas seda kindlaks tehakse, ravitakse?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kui lapsel on kehvveresus ehk madal hemoglobiinisisaldus veres, siis tõepoolest on vähe hapnikku laiali kandvat transportvalku ja laps on kahvatu.
Tumedate silmaaluste põhjuseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi