3. kuune 27.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Meie 3. kuusele beebile tehti uriiniproov, enne vaktsineerimist. Aga nüüd selgus, et soolade näit uriinis on 500. Perearst ütles, et see ei ole hea näitaja ja suunas meid eriarsti vastuvõtule. Aja saame alles juunis. Aga mida selline soolade näit tähendab meie lapse jaoks? Kas tema neerudega on midagi tõsist? Millest see võiks olla põhjustatud?
Tervitades, Tiiu

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Soolasid on uriinis rohkem ka siis kui laps on näiteks vähem joonud ja uriin on kontsentreeritud. Soolad uriinis üksi, ilma põletikurakkudeta, ei ole põletiku tunnuseks. 3-kuusel ei kulge neerupõletik tavaliselt ka ilma palavikuta. Uriinianalüüsi tegemise põhjus jääb pisut ebaselgeks. Kui imik kasvab hästi, tal ei ole mingeid ebaselge põhjusega palavikusakke, ei ole uriinianalüüsi vajadust. Soolade kogus uriinis sõltub ka toidust. Kui Teie imik kasvab hästi, sööb hästi ja on rõõmus, ei ole alust karta soolade ainevahetusehädasid-haigust.
Heade soovidega
Heli Grünberg