Madal hgb tase 2,6a tüdrukul - vastus 17.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Aitähh Teile pika ja põhjaliku vastuse eest.

Vastan veel Teie küsimustele.
Muud andmed vereanalüüsis olid kõik korras, ka hem.osakonnas ei tehtud sellest numbrit kui väljasaades oli hgb tase 95. Trompotsüüdide tase haiglast välja saades 84, kolm päeva hiljem 120 ja 7.aprillil 177.
Laps ei saa piima liiast, nädalavahetustel kodus joob piima harva, lasteaias 2korda söögi kõrvale vast 150 ml. Liha sööb hea meelega. Söögiisu on hea ja toiduga ei pirtsuta.
Laps oli sündides 3420grammi ja 51 cm, ühe aastaselt oli 82cm ja kaalu 10,3kilo. Hetkel on laps 2a6k ja pikkust 96cm ja kaalu umbes 16 kilo.
Kõhulahisusele ei kaldu.

Tüdruk ise on tegus ja kraps, väga rõõmsameelne ja millegi üle ei kurda.

Anneli

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Toitumise järgi arvates ei ei ole rauapuudus ja rauapuudusest tingitud aneemia tõenäone ning ka raua imendumise probleeme ei tohiks olla, sest kasvukõveralt selgub, et kaalu-pikkuse probleeme ei ole. Raua imendumine on häiritud näiteks teraviljavalgu talumatuse korral ja siis on sageli roe vedelapoolne ja kaaluiive väike. Tundub, et praegu ei ole põhjust muretsemiseks.
Heade soovidega
Heli Grünberg