2.a. lapse vakntiseerimine puukentsefaliidi vastu 15.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuna eelmisel aastal sai sel ajal 1,5 aastane laps kaks korda maal suvitades puugi külge, soovisin ta sel aastal vaktsineerida. Tänu ebasoodsate asjaolude kokkulangemisele aga olen sellega väga hilja peale jäänud. Sellest küsimus - kas 2 a. 5 k. last võib ka n.ö. "kiirvaktsineerida"? Või soovitaksite Te pigem vaktsineerimisest loobumist sel suvel?
Laps talub vaktsineerimist normaalselt, ilma reaktsioonideta.
Suvel puhkame nii Haapsalus kui ka Lääne-Virumaal, Võsu lähedal (nakkusohtlik piirkond).

Tänan Teid vastuse eest!
Lugupidamisega,
Katrin

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lastele ei soovitata puugivastase vaktsineerimise kiirvarianti. Võiksite alustada ka praegu, aga siis nö tavaskeemi järgi.

Heade soovidega Heli Grünberg