2-kuusel meningiit? 13.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu 2-kuusel pojal on juba üle nädala nohu olnud. Nüüd avastas arst, et tal on ka bronhiit. Samas väga hullusti ta pole ennast tundnud - palavikku pole, nohu ka väga tugevaks ei läinud ja köha ka pole. Igal juhul arst kirjutas Bactrim'i siirupit ja palus nädala pärast kontrolli tulla.

Kuid eile ja täna teeb mulle väga muret, et laps magab kogu aeg. Muidu on ikka peale sööki iga kord poolteist või paar tundi üleval, nüüd aga sööb kõhu täis ja magab kuni järgmise söögikorrani (söögiajad u.3-4h tagant). Olen kuulnud, et kui laps väga väsinud või loid on, võib see meningiidi tunnus olla. Olen kohutavalt mures.

Teie vastust ootama jäädes,
Mariana

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Pöörduge palun maakonnahaigla lasteosakonda või mujal lastehaiglasse. Kui laps magab palju, ei pruugi see olla meningiit, sest kirjelduse järgi pole lapsel palavikku, ta ei oksenda. Aga kui laps on loid, tuleb kindlasti üle vaadata. Pärast, kui laps paraneb viirusinefektsioonist, ja kirjeldust arvestades ei ole loodetavasti meningiiti, kaaluge kindlasti võimalust vaktsineerida last ka Haemophilus influenzae (Hib) vastu. See mikroob on imikutel sage meningiidi ja teiste raskete hädade põhjustaja. Seni tuleb veel kahjuks ise maksta (160-180 krooni süst), aga palju muret ja hirmu jääb vähemaks.
Head paranemist soovides
Heli Grünberg