nädalase poisi kõhuprobleemid 13.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, DR Heli Grünberg
Lapseke, nädalane ei saa rinnapiima. on rpa peal. algul ostsin toidu HIPP 1 ja andsin ka gefiluse kapsleid. perearst käis kodus ja ütles, et kapslid ära jätta, et ei ole vaja magu koormata. jätsin ära kapslid, lõi kõhu kinni, kuigi see võis olla ka sellest toidust ja ostsin lahjema HIPP PRE. kõht ikka kinni. kakada raske, olen paar korda kraadiklaasiga aidanud aga vist liiga tihti ka ei tohi, kohe tuleb siis kaka.

mida te soovitaks, et ma lapse magu ei koormaks. millist toitu, millist rohtu ja kas vett või teed võib nii väiksele anda. kas espumisani anda iga söögikord ja d vitamiini iga hommik. kirjutage palun kuidas toita oma last kõige paremini.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kui lapsel on kõhukinnisus, st, et ta roojab harva ja kaka on kõva, sobiks piimhappe bakter küll. uurimustes on leitud, et osadel imikutel on piimhappe bakter abiks. Teine abinõu kõhukinnisuse korral, on lapse jootmine. Imikut ei ole vaja veega joota, erandiks on kõhukinnisusega imikud. Mõned korrad päevas võiks imikule keedetud vett joogiks anda. Kui kõhukinnisus ikka ei lahene, prooviks kiudaineid lisaks anda. Näiteks sobiks teelusika otsatäis õuna- või pirnipüreed. Müügile on tulemas ka prebiootikumi või piimhappebakteri lisandiga imiku piimasegud, need sobiksid kõigepealt. Hetkel alustaksin Gefiluse kapslitega uuesti.
Edu,
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Rinnapiimaga toitmine

Tere,
Olen 3 nädalase poisi ema. Toidan teda ainult rinnapiimaga. 3 tunni tagant päeval ning öösiti nüüd 4 tunni tagant. Varasemalt kogu ööpäev 3 tunni tagant. Sagedamini ka siis, kui ta ise nõuab.

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Rinnapiim on lapsele parim. Mõnikord võtavad lapsed esimestel elukuudel ainult rinnapiima saades palju kaalus juurde, kuid kui laps muutub liikuvamaks, siis kaaluiive pole enam nii suur. ...

Loe edasi

Rinnanibu

Tere! Minu 3. aastase poisi rinnanibu otsas on vistrik, sees valge ollus.
Poisi enesetunne hea, rõõmus ja energiline, kuid siiski mure suur

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Nahahädade-löövete-vistrike korral kehtib ikka see, et ilma ise nägemata ei saa kindlat otsust öelda. Pöörduge palun perearsti poole, kes aitab põhjuse leida. Teine võimalus on pöörduda nahaarsti ...

Loe edasi

2,5 a poisi peenis

Tere! Avastasin, et eesnahka üles tõmmates (ettevaatlikult, kontrollimiseks) on peenise otsas veritsev punn(?) ja eesnahk ka ühest kohast punane. Kardan, et sellega järsku seotud ka tema viimase aja pissimisest ...

Vastas dr Merle Paluste

Lugupeetud lapsevanem!

Antud probleemi ei saa kuidagi ilma last nägemata lahendada. Peaksite pöörduma kas oma perearstile või lastekirurgi(uroloogi) vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi