veritsemine peale kakamist 30.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 8.a tütar räägib,et peale kakamist tuleb sealt ka verd.Valus pidavat olema ainult pühkides ("nagu okas oleks").Selline kakamine ei ole mitte iga kord.
Sööb ta väga valikulisi toite s.t.juurvilju eriti ei armasta.Kas ja kuhu ma peaksin Tallinnas sellise murega pöörduma?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Esmalt vajaks selgitamist, kas lapsel ei ole mitte kõhukinnisus st et laps roojab harva ja roemassid on tihedad, kõvad ning roojamine on valu ning vaevaga. Sel juhul on vaja ka kõhukinnisust leevendada nii kiudaineterikka toidu, vedeliku osa suurendamisega toidus ja vahel on vaja lisaks koguni lahtisteid. Kui roojamassid on pehmemad, ei teki ka enam limaskesta vigastust ja veritsust. Kui lapsel kõhukinnisust ei ole, võib veritsuse põhjuseks olla näiteks soole polüüp. Põhjusi on veel teisigi.Pöörduge palun laste mao-sooletrakti haiguste arsti vastuvõtule. Tallinna Lastehaiglas dr. K. Luts, registratuur 6 977 200.
Probleemide lahenemist soovides
Heli Grünberg