Vaakumiga tekitatud muhk peas 29.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kuna laps sündis vaakumi abli..siis on peas muhuke. Esimestel päevadel haiglas pandi pähe salvi ja tehti külmakompressi. MUhk läks väiksemaks .Haiglast koju saim, aga öeldi et ei pea midagi tegema ...et muhk kaob ise ära mõne aja pärast. Nüüd aga muhk on jälle endise suuruse võtnud. Millest selline taassuurenemine?? Kas tõesti ei sa midagi ise teha et see muhk ära kaoks või peabki ootama jääma kuna ise muhk ära kaob. Aga kui ei kao??!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Muhku punkteeritakse, st võetakse süstla abil tühjaks, enamasti siis, kui laps on 10-14 päevane. Pöörduge palun sünnitusmaja lastearsti või lastehaigla vastsündinute arsti e. neonatoloogi vastuvõtule.

Lugupidamisega
Heli Grünberg