soor 10.08.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen mures, kuna meie 4kuusel tital on tekkinud nädal tagasi suhu soor ,minu hinnangul, kuna perearst puhkusel, pole saanud arstile näidata. Algul tekkisid keelele üksikud valged terajas moodustised (nagu manna terad), paari päeva pärast terve keel ja lisaks ka huulte sisepinnad, põskede sisepinnad valge eritisega. Niiske marliga keelt pühkides võib näha, et nn. keele nahal on augud, meenutades katki läinud villide jälgi. Ravinud olen järgmiselt: paar esimest päeva määrisin mitu korda päevas lügooli glütseriinilahusega - ei aidanud. Seejärel olen mitu korda päevas määrinud suud Soor-Gel Amykon`iga - nähtavad tulemused puuduvad. Aeg ajalt määrin igemetele ka Calgel`i, kuna hambad tulemas. Lapsest kahju, keel ja huuled juba päris katkised. Palun soovitage, mida ja kuidas raviks kasutada! Tänan väga vastuse eest.

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Eelkõige peaksite siiski püüdma last arstile näidata. Kui oma arst on puhkusel, on kindlasti keegi määratud teda asendama. Võite pöörduda ka minu vastuvõtule Telliskivi Perearstikeskuses. Kui tegemist on tõesti sooriga, siis on ravimiks Daktarin, mida saab retsepti alusel.

Teie poolt antud kirjelduse alusel võib olla tegemist aga ka stomatiidiga, millele on iseloomulikud väikesed haavandid.