Aspergeri sündroom 23.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin eelmistes küsimustes ja vastustes Teie vastust Aspergeri sündroomi puudutavale küsimusele. Mul on selline küsimus: kas Aspergeri sündroom võib olla ka täiskasvanul? Nõukogude ajal ju vaevalt et seda keegi diagnoosis ja ravis. Kui Aspergeri sündroom võib täiskasvanul olla, kas ta saaks siis abi ja ravi? Kas Aspergeri sündroom võib olla ka kergemal kujul, nii et sügavat puuet ei pruugigi olla?
Ette tänulik.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Aspergeri sündroom kuulub rohkem psühhiaatri tegevusmaale. Aspergeri sündroomil on autismile omaseid ilminguid, kuid intellekt on normaalne. Seda sündroomi on ka täiskasvanutel, sest selle sündroomiga laps kasvab suureks!
Pöörduge palun psühhiaatrite poole, nendelt saate infot ja abi selle sündroomi kahtlusel.
Lugupidamisega
Heli Grünberg