mis haigus see võib olla 15.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere minu pojal(4 aastane) on ilmnenud kehal õlast-sõrmedeni ja alakeha jalad väikesed punased täpid(tihedalt) ja ma ei tea mis haigus see võib olla ,täpid ei sügele.

Ette Tänades Kea

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kahjuks on andmeid vähevõitu ja tavaliselt ei saagi löövet nägemata täpselt arvata, millega tegemist. Eelkõige oleks vaja teada, kas eelnes ka viirusinfektsiooni ilminguid, kas laps on saanud näiteks ravimeid, kas punased täpid on veretäpid e. hemorraagiline lööve või mitte? Lapse löövet peaksite näitama lähimale lastearstile.
Lugupidamisega
Heli Grünberg