allergia 13.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Meie laps alates 2 nädalat sööb ainult "Pilti" Oli diatees ja umbes 1 nädal proovisime süüa "Tutteli Peptidi" aga laps sai tundma end halvasti ( nutas ja nutas). Jälle alustasime süüa Pilti. Kõik oli korras. Praegu meie laps on 7 kuuene.Täpselt sama reaktsioon on praegu piimale ja kohupiimale. Mida veel on võimalik proovida piimatoodest, et laps saab Ca? Mis teha?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui 2 nädalaselt oli lapsel lööve ja ta sai ainult nädala vähese lehmapiima valguga erisegu Peptidi Tutteli ning pärast seda jälle kuid tavalist lehmapiimal baseeruvat piimasegu ning löövet ega muid probleeme ei tekkinud, on lehmapiimavalgu talumatus/allergia nahalööbe põhjusena ebatõenäoline. Praegu tekkinud lööbel peaks olema muu põhjus ja piima või kohupiimaga seda kohe ei seostaks. 7-kuune ei vaja veel kohupiima üldse! Lehmapiima võiks laps hakata saama esimese eluaasta lõpul. Praeguse lööbe põhjuseks võib olla näiteks mõni juurviljadest/puuviljadest. Kõige õigem on pöörduda laste allergoloogi vastuvõtule, kes aitab selgitada, mis võiks nahalööbe põhjuseks olla.
Lugupidamisega
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Palavik 6kuusel ja paracetomoli allergia

Tervist!
Mul on 6 kuune poeg ning tal on paracetomoli vastu tugev allergia. Küsimus on selline, milliseid paracetomoli vabu palaviku alandajaid ja valuvaigisteid on võimalik osta Eesti apteekides, ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Palaviku alandamiseks on teine valik ibuprofen.

Head tervist soovides

Heli Grünberg

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi