karvad 12.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

7 aastasel tüdrukul on karvad. Perearst ütles et peaks ootama 12 eluaastani et kasutada hormoon ravi aga tütarlapse jaoks on see liiga pikk aeg ( ei saa kanda lühikese varukatega särke ja lühikesi pükse, peab varjama keha ). Küsimus seisneb sellles et kas on olemas ka muid raviprotsetuure mis aitaks karvatest lahti saada. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõigepealt on vaja selgitada, mis on selles vanuses lapse liigkarvasuse põhjus. Karvaeemalduskreemid ei ole lastele soovitatavad ja vaharibadega eemaldamine kosmeetiku juures on valulik ning ka sel juhul võib tekkida probleeme. Karv võib kasvada sissepoole ja ümber võib tekkida põletik. Seega ei olegi lastele sobivat karvaeemaldamise vahendit. Kui liigse karvakasvu põhjus ei ole selge, tuleks pöörduda lasteendokrinoloogi vasuvõtule.
Lugupidamisega
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

minu laps on liiga karvane

Olen mures oma 2 aastase tütre pärast, kellel on äkki hoogsalt karvad hakanud kasvama. Karvased pole mitte üksnes sääred vaid ka selg on üleni kaetud heledate ca 1 cm pikkuste karvadega.
Kas on normaalne ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Pöörduge palun laste endokrinoloogi vastuvõtule. Kirjeldatud karvakasv ei ole selles vanuses normaalne ja põhjus vajab kindlasti selgitamist.

Head tervist soovides
Heli Grünberg

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi