välissuguelundid 08.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

viie aastasel tüdrukul on sünnist saadik olnud probleeme alguses mähkmelööbe,kõhukinnisuse, sügelevate ning punetavate tagumiku- ja pepuvahega. peseme kas ainult veega,vahel kasutame ka lasteseepi(peale kakamist).vahel on peale pesemist lausa valus pissida,nii etviimasel ajal ta püüab igati pesemisest kõrvale hiilida.mujal löövet ei ole.toiduallergiat arst ei kinnita.ussirohtu sai ta ka..lastegünekoloog võttis proovi-et mingite bakterite osakaal on liiga suur.määrisime salviga,ei läinud paremaks.aga kas on võimalik,et tema enda pissi ensüümid või tupeeritided ärritavad niivõrd nahka.(vahel on tunda tugevat paha lõhna).

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõigepealt soovitakisn pesemiseks apteegis käsimüügis olevaid nn. intiimgeele ja tavalisest seebist võiks selliste probleemidega lapsel täiesti loobuda. Ei selgu, millist salvi olete juba proovinud, aga soovitakisn proovida veel Linola Septi (vaja on küll retsepti, kuigi soodustust ei ole). Linola Septis on ka seenevastane komponent. Vahel on niisuguste probleemide korral, nagu Teie lapsel, ka seen üheks võimalikuks põhjuseks, miks probleem ei lahene. Kui ka Linola Septist ei ole abi, pöörduge palun laste neeruarsti vastuvõtule. Tartu Lastekliinikus dr. A. Traat, registratuur 7 319 508 või Tallinna Lastehaiglas dr. Ü. Toots, registratuur 6 977 200.
Parimate soovidega
Heli Grünberg