Imiku toidusegud 01.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
On mure 3-nädalase titaga. Emal tekkis rinnapõletik, rinnanibud lõhenesid, imetamine muutus võimatuks, sai ainult välja lüpsta. Lisaks oli ka ilmselt viirus (kõrge palavik 4 päeva). Kõige selle tagajärjel pole praktiliselt enam piima. Kas oleks millegagi võimalik piimateket stimuleerida? Seni on ta püüdnud rohkesti juua, sealhulgas ka HIPP-teed. Laps oli suure sünnikaaluga (4,63 kilo), on saanud praegu Tutteli segu, nüüd HIPP 1 segu. Mis oleks lapsele segudest kõige parem, kui rinnapiima probleemi ei õnnestu lahendada?
Ette tänades
muretsev vanaema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Praeguseks on selge, et rinnapiima teket stimuleerib ainult imemine st. rinna tühjendamine. Tee, piima joomine või halvaa söömine rinnapiima teket ei suurenda. Emal võib rinnapõletiku möödudes piima teke veel suureneda, ei maksa veel kaotada. Mõned päevad peaks rinnast sageli imetama so 1-1,5 tunniste vahedega. Kõik meil müügil olevad imikute piimasegud on sarnase koostisega, ühte teisele selgelt eelistada ei saa. Praegu, kui imik vajab lisaks piimasegu, on õigem kasutada väikest lusikat ja anda piimasegu tassist. Nii ei harju imik rinnale lutipudelit eelistama. Lutipudelist imemisel saab väiksema vaeva ja tööga toidu kätte!
Edu!
Heli Grünberg