kas 6-kuusel õietolmuallergia? 31.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas nädala pärast 6-kuuseks saaval poisil võib olla õietolmuallergia? Lapse isa on allergik õietolmu ja kõrreliste vastu ja juba praegu tunneb kihelust ninas ja silmis. Ja meie pisike poja on paar päeva hommikuti ja päeval pärast õues magamist aevastama hakanud, mitu korda järjest. Poja sööb rinnapiima, paar nädalat olen andnud mõned lusikatäied lisatoitu (üks nädal kartulit, teine nädal lillkapsast). Mingit nahalöövet pole, silmad ei vesista, nina ka mitte. Kas võib nii pisikesel olla juba allergia ja kas see on päritav? Ette tänades, Triin

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Allergia on päritav, aga selles vanuses lapsel on õietolmuallergia ebatõenäone. Allergia ilminguteks selles vanuses lapsel on tavaliselt nahalööve ja allergeeniks mõni toiduainetest.

Allergiavaba kevadet!
Heli Grünberg