vaik kõrvas 24.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas on olemas veel peale vesiniku mingit rohtu, mis eemaldaks lapsel vaigu kõrvast? Olen käinud oma 3- aastase pojaga kõrvaarsti juures vaiku välja pumpamas, aga asjata, ei tule välja. Mida peaksin veel poovima? Enne arstile minekut olen vesinikuga pehmendanud vaiku, mis võib olla põhjuseks, et vaik välja ei tule?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Apteegis käsimüügis on kaks preparaati, mille abil saab kõrvavaiku pehmendada. Need Cerustop ja Oto-Drop. Seejärel tuleb ikkagi kõrvaaarsti poole pöörduda ja vaik välja loputada.

Edu!
Heli Grünberg