Lapse ohutus 10.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lp . dr. Heli Grünberg

Kõigepealt suur tänu Teie kiirete vastuste eest. Küsisin Teilt hiljuti 1a ja 7 kuuse lapse magamisprobleemide koha ja sain kiiresti asjatundliku vastuse. Olen vanaema ja loodan, et suutsin ka noori tänu Teie kui asjatundaja vastusele veenda lapse magamisaegadesse õigemini suhtuma.
Küsiksin aga veel ühte asja - nimelt kas see 1a 7 kuune laps võib veel õues vankris magada. Meil on aed ja teda jäetakse tihti vankrisse magama, kuna tal on selle magamajäämisega raskusi ja õues jääb ta paremini magama. Mina aga kardan, et ta võib ärgata ja maha kukkuda. Mäletan, et vanasti nagu ei lubatud vist last enam üksi vankrisse magama jätta, kui ta juba käis, rääkimata püstitõusmisest. Ema ütleb, et vakrikate hoiab teda kinni, aga mulle jääb ikka kartus, et se pole küllaldane.

Kõige paremat soovides

Antje S

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tore on vahel ka tagasisidet saada! Teil on õigus- 1a. 7 kuu vanune laps võib vankrist maha kukkuda. Seda on ennegi juhtunud. Magada saab ta väljas vankris, kui keegi silma peal hoiab. Ärgates hakkab laps tavaliselt end püsti ajama ja küllap ta ka varikatte alt välja saab.
Lugupidamisega
Heli Grünberg